Yüklemeyi Durdur
Kuaför
f e t h i
Kuaför Fethi

Vücüt Tasarım

PEDİKÜR & MANİKÜR


Manikür pedikür, el, ayak ve tırnaklarımızın sağlığı ve güzelliği için uygulanan profesyonel bakımlardır. Manikür, el ve el tırnaklarının bakımı; pedikür ise, ayak ve ayak tırnaklarının sağlığı ve güzelliği için uygulanan tedavi ve bakım yöntemleridir.

Pedikür Nedir? Nasıl Yapılır?

 Pedikür de, manikür gibi ayak tırnaklarının temizlenmesi ve bakımı işlemidir. İşlem ile ayak tırnakları kısaltılır, temizlenir, ölü derilerden arındılır ve törpülenerek istediğiniz şekle getirilir. Pedikür yaptırırken hijyenik bir ortamda yaptırdığınıza ve malzemelrerin uygulamadan önce temizlendiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Pedikürü de manikür gibi sadece, estetik amacıyla değil, temizlik ve tedavi amacıyla da yaptırabilirsiniz. Özellikle ayak tırnaklarında sıkça rastlanan tırnak batmalarında düzenli pedikürün uygulanması kesin çözümdür.

Pedikür işlemine ayakların ılık bir suda bekletilerek yumuşatılması ile başlanır. Ayaklarınız bir süre suda kaldıktan sonra tırnak etleriniz ve ölü deriler ıslanacaktır ve temizlenmesi daha kolay olacaktır. Ayaklarınız iyice ıslandıktan ve yumuşadıktan sonra ayak törpüsüyle parmak ve taban kısmındaki ölü derilerin temizlenmesi, tırnak etlerinin kesilmesi işlemi gerçekleştirilecek. Bu işlemin ardından, tırnaklar istediğiniz uzunlukta kesilerek, törpü ile  tırnakları son şekline getirebilirsiniz. Tüm işlemlerin bitiminden sonra, istediğiniz renkteki ojeyi uygulayabilirsiniz.

Manikür Nedir? Nasıl Yapılır?

 Manikür bakımlı görünmesi için el tırnaklarına uygulanan temizlik ve bakım işlemidir. Manikür işlemini evde veya kuaförde yaptırabilirsiniz. Manikür işlemine, tırnaklarınızdaki ölü hücreleri temizleyerek başlanır. Manikürü evde değil, kuaförde veya güzellik merkezinde yaptıracaksanız öncelikle hijyenik bir ortam olduğuna emin olun. Ellere uygulanan bakım ve temizlik işlemleri birkaç adımdan oluşuyor.

Tırnak ve tırnak diplerinin temizlenmesi ilk adımdır. Öncelikle elleriniz ve tırnaklarınız temizleme malzemeleriyle temizlenir. Temizlik için antibakteriyel jel uygulanır. Temizlik tamamlandıktan sonra, tırnak dipleri yumuşatılır ve işlem bitiminde tamamen kurutulur. Daha sonraki işlem, tırnak diplerindeki etlerin temizlenmesi. Bu işlem sonrasında tırnaklarınız daha temiz bir görünüme kavuşacak. Tırnak dipleri temizlendikten sonra, sırada törpüleme var. Törpüleme işlemi ile tırnak şekline de karar vermiş oluyorsunuz. Tüm bu işlemler sonrasında tırnaklarınız fırçalanarak işlemi tamamlanır ve tırnaklarınız oje sürmeye hazır hale gelir.