Yüklemeyi Durdur
Kuaför
f e t h i
Kuaför Fethi

Saç Tasarım

SAÇ KAYNAĞI


Saç kaynak, saçların uzaması ve yoğunlaştırılması için yapılan bir işlemdir. Saç kaynak işleminde doğal saçlar farklı işlemlerle saça uygulanır. Genelde saçlarının uzamadığından şikâyetçi olan ya da yanlış bir işlem sonucunda saçlarını büyük oranda kaybeden kadınlar daha hızlı ve etkili bir çözüm için saçlarına kaynak yaptırmayı tercih ederler.

Kaynak yaptırdıktan sonra bakımlı olmak şarttır. En azından 20 günde bir kuaföre gidilmeli ve bakım yaptırılmalıdır. Saç kaynakları, saç dibinden sonra başladığı için uzun süre bakım yapılmadığında ya da fön çektirilmediğinde saçların birbirine dolanmasına ve bakımsız görünmesine neden olur.

HALKALI KAYNAK:

Halkalı kaynak ufak halka ve pense yardımıyla saçlara hiçbir zarar vermeden kitleme işlemidir (şu an dünyada yapılan en ileri kaynak sistemidir). Halkalı kaynak yaparken diplere oturtulmasına dikkat edilmesiyle beraber halkaya alınan saçların ince olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Her kaynakta olduğu gibi tekılan saç kalitesi çok önemlidir…

KERATİN KAYNAK:

Keratin madde olarak insan bünyesinde de bulunan (tırnak, saç v.b.) protein ağırlıklı bir maddedir. Aynı zamanda Keratin içeren cilt bakım ürünleri de vardır.

Keratin kaynak saçlarını çeşitli nedenlerden dolayı uzatamayan ya da özel gün sebebiyle kendini uzun saç içerisinde görmek isteyen insanların başvurdukları saç uzatma yöntemlerinden bir tanesidir.